Ruch bezpośredni to termin używany w marketingu cyfrowym do opisania odwiedzających stronę internetową, którzy trafiają na nią wpisując jej adres URL bezpośrednio w przeglądarce internetowej, zamiast klikać na link z innej strony, wyszukiwarki lub platformy social media. Ruch bezpośredni może również obejmować odwiedzających, którzy założyli zakładkę na stronie internetowej lub kliknęli na link z wiadomości e-mail lub dokumentu PDF. Ruch bezpośredni jest ważną metryką dla właścicieli stron internetowych i marketerów cyfrowych, ponieważ reprezentuje część ruchu na stronie, na którą nie mają wpływu inne działania marketingowe, takie jak płatne wyszukiwanie, wyszukiwanie organiczne, media społecznościowe, e-mail marketing lub ruch polecający. Ruch bezpośredni jest często uważany za najbardziej wartościowy rodzaj ruchu, ponieważ reprezentuje odwiedzających, którzy są najbardziej zaznajomieni z witryną i mają najwyższe prawdopodobieństwo przekształcenia się w klientów lub subskrybentów. Istnieje kilka powodów, dla których odwiedzający mogą wpisać adres URL strony bezpośrednio w przeglądarce. Niektóre z powszechnych powodów to:
Znajomość marki
Odwiedzający, którzy są już zaznajomieni z marką lub stroną internetową, są bardziej skłonni wpisać jej adres URL bezpośrednio do przeglądarki niż szukać jej w Google lub kliknąć na link z platformy mediów społecznościowych. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku popularnych stron internetowych, takich jak Google, Facebook czy Amazon.
Zakładki
Odwiedzający, którzy często odwiedzają daną stronę internetową, mogą zdecydować się na utworzenie zakładki, aby mieć do niej łatwy dostęp w przyszłości. Zakładki pozwalają odwiedzającym ominąć konieczność wyszukiwania strony w Google lub klikania na link z innej strony.
Marketing offline
Działania marketingowe offline, takie jak reklamy telewizyjne, billboardy i reklamy prasowe, mogą kierować bezpośredni ruch na stronę internetową. Odwiedzający, którzy zobaczą reklamę witryny, mogą zdecydować się na wpisanie jej adresu bezpośrednio do przeglądarki, zamiast szukać jej w Google.
Email marketing
Kampanie e-mail marketingowe również mogą kierować bezpośredni ruch na stronę internetową. Odwiedzający, którzy otrzymają wiadomość e-mail z linkiem do strony internetowej, mogą zdecydować się na wpisanie jej adresu URL bezpośrednio do przeglądarki, zamiast kliknąć na link.
Chociaż ruch bezpośredni jest ważnym wskaźnikiem dla właścicieli stron internetowych i marketerów cyfrowych, może być również mylący. Bezpośredni ruch może zawierać wizyty botów, które nie reprezentują rzeczywistych ludzkich użytkowników. Dodatkowo, ruch bezpośredni może być również zawyżony przez ruch wewnętrzny pochodzący od pracowników lub partnerów, którzy wpisują adres URL witryny bezpośrednio do swojej przeglądarki. Aby uniknąć tych problemów, właściciele stron internetowych i marketerzy cyfrowi powinni używać narzędzi analitycznych, takich jak Google Analytics, aby śledzić bezpośredni ruch i odfiltrować ruch nie pochodzący od ludzi i ruch wewnętrzny. Dodatkowo, właściciele stron internetowych i marketerzy cyfrowi powinni korzystać z innych kanałów marketingowych, takich jak płatne wyszukiwanie, wyszukiwanie organiczne, media społecznościowe, marketing e-mailowy i ruch polecający, aby zdywersyfikować swoje źródła ruchu i zmniejszyć zależność od ruchu bezpośredniego.
Podsumowując, ruch bezpośredni jest ważną metryką dla właścicieli stron internetowych i marketerów cyfrowych, ponieważ reprezentuje on część ruchu na stronie, na którą nie mają wpływu inne działania marketingowe. Ruch bezpośredni jest często uważany za najbardziej wartościowy rodzaj ruchu, ponieważ reprezentuje odwiedzających, którzy są najbardziej zaznajomieni z witryną i mają największe prawdopodobieństwo przekształcenia się w klientów lub subskrybentów. Jednak właściciele stron internetowych i marketerzy cyfrowi powinni być świadomi potencjalnych problemów z ruchem bezpośrednim, takich jak ruch nie-ludzki i ruch wewnętrzny, i powinni używać narzędzi analitycznych do filtrowania tych źródeł ruchu. Dodatkowo, właściciele stron internetowych i marketerzy cyfrowi powinni korzystać z innych kanałów marketingowych, aby zdywersyfikować swoje źródła ruchu i zmniejszyć swoją zależność od ruchu bezpośredniego.
środa, 25 stycznia 2023
Ruch bezpośredni- najważniejsze informacje
sobota, 21 stycznia 2023
Jak pozyskiwac linki do strony?
Linki są istotną częścią internetu. We wczesnych dniach sieci, linki nie były postrzegane jako "sygnały rankingowe", ale jako istotne połączenia i partnerstwa między stronami. Ponieważ linki stały się dominującą częścią algorytmów rankingowych wyszukiwania, wiele osób skupiło się na pozyskiwaniu jak największej liczby linków. Ale link building to coś więcej niż gra polegająca na sprawdzeniu, kto może zdobyć ich najwięcej. Chodzi o tworzenie właściwych połączeń, które przynoszą korzyści każdej stronie, jak również ich użytkownikom. Zanim zaczniesz budować linki bez celu, oto kilka wskazówek, jak zakwalifikować swoje perspektywy linków.
Obecnie istnieje wiele narzędzi, które mogą być wykorzystane do poszukiwania linków. Podczas gdy te narzędzia są świetne na początek, biorąc na oślep listy, które generują i próbując budować linki z nich jest niebezpiecznym ruchem. Aby zwiększyć szansę na zdobycie najlepszego linku i mieć pewność, że linki, które budujesz są istotne dla Twojej witryny, musisz poświęcić czas na ich kwalifikację.
Kwalifikacja linków odbywa się w dwóch fazach. Faza pierwsza to szybki przegląd, którego celem jest zawężenie listy potencjalnych linków tak szybko, jak to możliwe, w oparciu o to, czy spełniają one pewne kryteria wysokiego poziomu. Faza druga to bardziej manualne zagłębienie się w pozostałe linki. W tej fazie przeczesujemy pozostałe potencjalne linki kwalifikując te, które są najlepiej dopasowane.
Kwalifikacja linków: Szybki przegląd
Pierwszym krokiem jest wzięcie listy linków, które wyszukałeś i załadowanie ich do Excela lub Google Sheets. Upewnij się, że skopiowałeś wszystkie istotne dane o każdym linku - użyjesz ich do określenia, które linki należy wyciąć, a które zachować.
Gdy linki znajdą się w arkuszu kalkulacyjnym, możesz zacząć zawężać tę listę do bardziej przystępnego rozmiaru. Oto niektóre z metryk, na które patrzę podczas podejmowania decyzji o kwalifikacji linków:
-Wystąpienia słowa kluczowego w adresie URL: Jednym z najprostszych sposobów na określenie, czy link jest istotny, jest wyszukiwanie słowa kluczowego w ciągu URL. Wystarczy przeszukać dokument pod kątem słów kluczowych, które zdefiniowałeś.
-Autorytet adresu URL: Wymienione powyżej narzędzia prospektowe rzeczywiście dostarczają Ci danych o domenach i adresach URL. Obecnie mamy wiele metryk domenowych wykorzystywanych w SEO. Użyj PR strony (PageRank), PA (Page Authority), DA (Domain Authority) lub innej metryki domeny. To pomoże Ci zobaczyć, które strony są najsilniejsze i najbardziej autorytatywne.
-Liczba linków przychodzących: Patrząc na liczbę linków przychodzących, które ma potencjalny partner outreach, to kolejny dobry sposób na ich zakwalifikowanie. Podczas gdy wiele z witryn na szczycie listy będzie zazwyczaj miało dużo linków, będzie kilka, które mają mniej niż się spodziewasz. Ilość linków nigdy nie powinna być jedynym punktem decyzyjnym, ale jest to dobra metryka, na którą warto spojrzeć podczas zawężania listy kwalifikacji. Podczas tej fazy będziesz chciał odwiedzić każdy link i zrobić szybki przegląd witryny, którą szukasz. Nie zastanawiaj się nad tym zbytnio. Czy strona wygląda atrakcyjnie? Czy jest dużo błędów gramatycznych? Czy jest przyjazna dla użytkownika? Możesz również chcieć sprawdzić ich obecność w mediach społecznościowych. Spojrzenie na liczbę subskrybentów RSS strony lub liczbę obserwatorów na Twitterze może być pomocne. Nie patrz tylko na liczby. Upewnij się, że zamieszczają oni nowe, świeże treści i są zaangażowani.
Link building to nauka i sztuka. Poświęcając czas na kwalifikację, a co ważniejsze, dyskwalifikację potencjalnych linków, zapewnisz, że Twoje kampanie linkowe będą bardziej skoncentrowane i bardziej udane.
Płatne linki
Link building jest trudny i czasochłonny. Dlatego też wiele osób zwraca się w stronę kupowania backlinków. Ale jeśli zaoferowano ci linki w zamian za pieniądze, czy powinieneś to zrobić? Czy jest to warte swojej ceny? A może będzie to strata pieniędzy?
Dlaczego kupowanie backlinków jest ryzykowne?
Google uważa kupione linki, które przekazują PageRank za schemat linków, który narusza jego Wytyczne dla Webmasterów. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z PageRank, jest to skomplikowane - ale większość kupionych linków przejdzie PageRank.
Dlaczego ludzie nadal kupują backlinki?
Nawet jeśli posiadasz świetną treść to bez silnych linków będzie Ci trudno rywalizowac o najwyższe lokaty.
Ile kosztują linki?
Jeżeli wejdziesz na allegro, znajdziesz pakiety z tysiącami backlinków za nieiwelkie pieniądze. W rzeczywistości jednak jest mało prawdopodobne, aby te linki poprawiły rankingi. Z tego powodu większość SEOwców nie kupuje backlinków w ten sposób.
Większość kupuje je na jeden z dwóch sposobów:
-Użytkownik prosi właściciela strony o dodanie linku do istniejącej strony w jego witrynie za opłatą.
-Płatne posty gościnne - Użytkownik pisze artykuł, który zawiera linki do jego strony, a następnie płaci właścicielowi strony za opublikowanie go na jego stronie.
Jak bezpiecznie budować linki
Kupowanie backlinków nie wchodzi w grę, jeśli chcesz budować linki w sposób "bezpieczny" i white-hat.
Pozostawia to dwie opcje:
-Tworzenie treści, które przyciągają linki w sposób naturalny
-Prowadzenie działań zewnętrznych w celu zdobycia linków
Biorąc pod uwagę, że treść nie może zdobywać linków, jeśli ludzie o niej nie wiedzą, najlepszym rozwiązaniem jest zrobienie obu rzeczy: stworzenie treści, która zasługuje na zdobycie linków, a następnie zrobienie outreachu, aby dać znać potencjalnym linkującym o jej istnieniu. Należy jednak pamiętać o zachowaniu należytej staranności nawet w przypadku link buildingu opartego na zasięgach.
Przejdźmy przez kilka pytań, które warto zadać przed dotarciem do witryny.
1. Czy strona wygląda na wiarygodną?
Na podstawie pierwszego wrażenia z witryny, czy wygląda ona na godną zaufania? Czy po wejściu na stronę, chciałbyś przeczytać jej zawartość?
Jeśli odpowiedź brzmi "nie", prawdopodobnie nie jest ona warta pozyskiwania linków.
Na wypadek, gdybyś miał problemy z odpowiedzią, oto kilka charakterystycznych oznak mniej legalnej strony:
-Słaby projekt
-Brak linków w treści
-Brak obrazów w treści
-Niejasne lub nieistniejące biosy autorów
2. Czy uzyskuje ona spójny ruch w wyszukiwarce?
Jeśli strona uzyskuje ruch organiczny, Google musi ją postrzegać jako co najmniej nieco wartościowy zasób. Jednakże, poleganie wyłącznie na obecnym ruchu organicznym strony nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli nie rozumiesz i nie akceptujesz w pełni ryzyka związanego z kupowaniem linków, ta taktyka SEO nie powinna być nawet brana pod uwagę. Z pewnością nie jest to coś, co poleciłbym właścicielom firm, których utrzymanie zależy od ich pozycji w rankingu Google.
Jak rozpocząć pozycjonowanie własnej strony www?
Pozycjonowanie stron www jest procesem wymagającym poświęcenia czasu i sporej wiedzy. Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z SEO, powinieneś zapoznać sie z podstawami.
A więc czym jest pozycjonowanie stron?
Pozycjonowanie to działania podjęte w celu uzyskania jak najlepszej pozycji w wyszukiwarkach internetowych, przede wszystkim w Google, które posiada ponad 90% rynku wyszukiwarek internetowych w naszym kraju. Aby Twoje działania SEO były skuteczne musisz skupić się na 3 podstawowych filarach SEO, a więc optymalizacji technicznej, link buildingu, oraz treści na stronie www.
Czym jest optymalizacja techniczna?
Optymalizacja techniczna polega na zadbaniu o kwestie techniczne swojej strony, takie jak optymalizacja tytułów, meta tagów, odpowiednią prędkość strony. Musisz zadbać o to, żeby Twoja strona nie miała błędów, a jej czas ładowania był szybki- wtedy masz spore szanse na to, że uda Ci się uzyskać wyższe miejsca w wyszukiwarkach.
Treść na stronie
Aby przebić się na wysokie pozycje w wyszukiwarkach, Twoja strona musi posiadać ciekawą treść. Jeżeli przykładowo jesteś właścicielem sklepu internetowego, to oprócz opisów produktów, powinieneś zacząć prowadzić bloga na tematy z Twojej branży. Skup się na tym, aby artykuły, które tworzysz były wysokiej jakości, lub skorzystaj z usług copywritera. Stworzenie ciekawej tresci na stronę internetową zajmuje sporo czasu, więc musisz uzbroić się w cierpliwość, zanim zobaczysz efekty. Jednak naprawdę warto zadbać o ten aspekt, ponieważ po dłuższym czasie (około roku) możesz naprawdę być pozytywnie zaskoczony rezultatami. Dzięki świetnej treści, Twoja strona może stać się autorytetem w branży, a Twoja marka zacznie być powszechnie rozpoznawana.
Link building
Pozyskanie linków na swoją stronę jest kolejnym zadaniem, które czeka Cię jeśli chcesz zajmować wyższe pozycje w wyszukiwarkach. Istnieje wiele możliwości pozyskiwania linków, takie jak wizytówki NAP, linki z profili, linki z ksiąg gości, artykułów sponsorowanych itd. Staraj się, aby linki które pozyskujesz były jak najwyższej jakości. Faktem jest, że coraz ciężej jest zdobyć darmowe linki, które przekazują moc pozycjonerską. Dlatego możesz skorzystać z oferty sklepów SEO, ogłoszeń allegro, aby zdobyć silne linki, które pomogą Twojej witrynie awansowac na wyższe lokaty.
Podsumowując chciałbym powiedzieć, że nie możesz lekceważyć SEO jeśli chcesz przebić się w swojej branży. Konkurencja na pewno działa, aby uzyskać wysokie lokaty na najważniejsze frazy kluczowe i Ty również musisz podjąć rywalizację. W pozycjonowaniu bardzo wazna jest cierpliwość i spostrzegawczość. Dzięki tym cechom po pewnym czasie będziesz potrafił skutecznie rywalizować z konkurentami.
Czym są markowe słowa kluczowe?
Markowe słowa kluczowe są specyficznym rodzajem zapytania używanym w marketingu internetowym, które zawiera nazwę firmy, produktu lub usług...
-
Pozycjonowanie stron www jest procesem wymagającym poświęcenia czasu i sporej wiedzy. Jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z SEO, powinieneś ...
-
Linki są istotną częścią internetu. We wczesnych dniach sieci, linki nie były postrzegane jako "sygnały rankingowe", ale jako ist...
-
Markowe słowa kluczowe są specyficznym rodzajem zapytania używanym w marketingu internetowym, które zawiera nazwę firmy, produktu lub usług...